CZ.NIC - provoz registru doménových jmen .CZ

Provoz registru doménových jmen .CZ, ENUM a zabezpečení provozu domény nejvyšší úrovně CZ

IT kurzy akademie CZ.NIC

V aktuální nabídce vzdělávacího centra správce české národní domény najdou zájemci nejen tradiční kurzy, ale také dvě novinky - Vim pro pokročilé a Bezpečnost mobilních aplikací. Na kurzy se můžete přihlásit v Praze, Brně a Ostravě.

Router Turris MOX se představí na FIT ČVÚT

Prototyp modulárního zařízení Turris MOX bude představen široké veřejnosti poprvé v rámci komunitního setkání Večer s Turrisem - akce se uskuteční ve čtvrtek 19. 4. na FIT ČVUT v pražských Dejvicích.

Router Turris MOX nabídne špičkovou bezpečnost a HW konfiguraci na přání

Turris MOX může sloužit jako router, AP k rozšíření dosahu WiFi sítě, pětiportový switch, NAS či media konvertor. Novinka z dílny CZ.NIC nyní vstupuje do crowdfundingové kampaně na serveru Indiegogo s cílem získat 250000 dolarů.

Internet věcí a bezdrátová komunikace pro všechny

Knižní Edice CZ.NIC vydává publikaci Hradla, volty, jednočipy, která je určena všem zájemcům o elektroniku, číslicovou techniku a vlastní stavbu IoT zařízení. Jde po dlouhé době o původní českou knihu o elektronice a číslicové technice.

Nová služba ISP DNS Stack zvyšuje bezpečnost čekého internetu

Hlavní výhodou zavedení ISP DNS Stacku je plná dostupnost služeb v doméně .CZ v případě útoku proti DNS serverům sdružení CZ.NIC. Zákazníků společností s ISP DNS Stackem se tak případný útok nijak nedotkne a internetové služby v doméně .CZ pro ně zůstanou plně dostupné.

Konference Internet a Technologie 17.2

Konference CZ.NIC je zaměřena na aktuální projekty a témata - projekt Turris, DNS nebo internetová bezpečnost. Akce se koná v pátek 24. 11. 2017 v Národní technické knihovně, Praha 6.

WiFi router Turris Omnia na veletrhu CeBIT

Český router Turris Omnia na sebe výrazně upozornil díky podařené crowdfundingové kampani, úspěšně vstoupil do prodejní sítě a nyní je prezentován na největším světovém IT veletrhu CeBIT v německém Hannoveru.

CyberCrime - elektronická kniha o kybernetická trestné činnosti a internetové bezpečnosti

Nová kniha z Edice CZ.NIC je primárně zaměřena na problematiku kybernetické kriminality a částečně na oblast kyberbezpečnosti. Čtenářům pomůže v orientaci ve světě malwaru, phishingu, darknetu, botnetů a dalších, pro ne zcela technicky zaměřeného uživatele matoucích a odstrašujících pojmů.

Návrh novely zákona o VOZ ohrožuje kybernetický prostor České republiky

Je alarmující, že ačkoliv je deklarováno, že umísťované pasivní i aktivní prostředky kybernetické obrany Vojenského zpravodajství v sítích provozovatelů elektronických komunikací nebudou provádět plošný odposlech, ze své podstaty přes ně bude nekontrolovaně procházet téměř veškerý internetový provoz.

Bezpečný router Turris Omnia je ve volném prodeji

WiFi router Turris Omnia je k dispozici veřejnosti ve dvou variantách na e-shopu Alza.cz nebo prostřednictvím distribuční společnosti Discomp - Turris Omnia 2GB za cenu 8832 Kč a Turris Omnia 1 GB za cenu 7622 Kč.

Nechceme cenzuru internetu

Přes 20000 lidí se zapojilo do ankety na internetové stránce iniciativy Přichází cenzor a vyslovilo tak svůj názor na zavedení cenzury Internetu v této zemi, přičemž více než 97% z nich hlasovalo proti.

Jste pro zavedení cenzury a zdražení internetu?

Po schválení loterijního zákona budou úředníci MF označovat webové stránky za nepovolený hazard a cenzurovat tak internet, což může následně spustit lavinu dalších seznamů zákazů a blokování libovolného obsahu na internetu!

Kurzy Akademie CZ.NIC

Nové kurzy pro období únor - červen 2016 jsou určeny pro IT odborníky, zaměstnance veřejné správy, studenty, učitele i širokou laickou veřejnost se zájmem o počítačové technologie - Praha, Brno, Ostrava.

Turris Omnia - víc než jen router

Router Turris Omnia je jiný a na trhu nevídaný produkt, který se o bezpečnost stará za uživatele. Kdykoliv je objevena bezpečnostní hrozba, postará se díky jedinečnému systému aktualizací o to, aby uživatele neohrožovala.

Internet věcí a chytré ovládání domácnosti v projektu Turris

CZ.NIC a Jablotron zahajují spolupráci na realizaci služeb pro Internet věcí. Základem společných aktivit je router Turris, který od roku 2014 pomáhá uživatelům s ochranou sítě a před útoky z internetu.

Falešné e-maily o prodloužení platnosti registrace domén

Od dnešního rána zaznamenáváme stížnosti držitelů, kteří dostali pochybné e-maily s výzvou k prodloužení platnosti svých domén .CZ. Tyto zprávy mohou být falešné a proto důrazně upozorňujeme, aby se v případě pochybnosti obrátili na svého registrátora!

Kurzy Akademie CZ.NIC pro II. pololetí 2014

Vzdělávací centrum CZ.NIC přináší na období září - prosinec 2014 témata určená jak IT odborníkům, tak i kurzy pro zaměstnance veřejné správy, studenty, učitele i laickou veřejnost se zájmem o moderní technologie.

Test routeru na zranitelnost rom-0

Pomocí webové služby CZ.NIC si můžete snadno a rychle otestovat svůj router na bezpečnostní chybu rom-0, přes který jste připojeni k internetu.

Projekt Bezpečná VLAN se nyní jmenuje Fenix

Současně s novým názvem zástupci českého peeringového uzlu na konferenci Internet a Technologie 14 představili i nové logo a značku. Tu budou moci používat všechny organizace zapojené do tohoto projektu, jehož cílem je větší ochrana před útoky typu DoS a DDoS.

Internet a Technologie 14 - konference zaměřená na bezpečnost

Ve čtvrtek 22.5. 2014 začíná v reprezentativním Paspově sálu smíchovského pivovaru v Praze další ročník odborné konference Internet a Technologie se zajímavými příspěvky od předních internetových odborníků. Akci pořádá sdružení CZ.NIC ve spolupráci s českým peeringovém uzlem NIX.CZ. Vstupné na každý konferenční den je 200 Kč.

nic.cz logo