CZ.NIC - provoz registru doménových jmen .CZ

Provoz registru doménových jmen .CZ, ENUM a zabezpečení provozu domény nejvyšší úrovně CZ

Osmibitové mikrokontrolery a počítače

Nová kniha Martina Malého - Porty, bajty, osmibity, přibližuje svět osmibitových mikrokontrolerů a počítačů. Svět, ve kterém si musíte vše udělat a ošetřit sami, ale odměnou bude Váš vlastní kus hardwaru, na kterém bude běžet vlastní program - a to je pocit k nezaplacení.

Statistický přehled českých domén

Statistický přehled o doméně .CZ za rok 2018 obsahuje např. údaje o obsahové analýze webů, nejčastější délce doménových jmen nebo o počtu domén a struktruře jejich držitelů. Jednoznakové a dvouznakové domény jsou vyčerpány - doménové jméno může mít max. 63 znaků.

Program kurzů Akademie CZ.NIC pro rok 2019

V nabídce je nyní 31 kurzů se zaměřením na DNS, zabezpečení DNSSEC, IPv6, verzovací systém Git, nařízení eIDAS, router Turris Omnia, operační systém Linux i bezpečnost - internetovou nebo mobilních a webových aplikací.

Volné pokračování komixu Jak na Internet

Dvanáct komiksových příběhů čtenáře upozorní na úskalí, která číhají v online světě a přidává i základní bezpečnostní pravidla a doporučení. Nová PDF kniha z Edice CZ.NIC Jak na Internet - Bezpečně, volně navazuje na osvětový seriál Jak na Internet a na stejnojmenný komiks.

CSIRT.CZ získal certifikaci bezpečnostního týmu TF-CSIRT

Národní bezpečnostní tým CSIRT.CZ, který provozuje sdružení CZ.NIC - správce české národní domény, získal v rámci mezinárodní organizace bezpečnostních týmů TF-CSIRT status certified. Jde o nejvyšší úroveň ověření, kterou může bezpečnostní tým typu CSIRT/CERT získat.

Konference Internet a Technologie

CZ.NIC pořádá ve dnech 15. a 16. 11. 2018 v Praze dvoudenní konferenci, na které účastníky seznámí s přehledem dění v klíčových projektech sdružení. Ve výukovém centru Akademie CZ.NIC také proběhne série workshopů a seminářů.

DNS servery pro .cz doménu ve službách kanadské domény .ca

Jde o sdílení naddimenzované kapacity DNS serverů primárně určených pro doménu .cz s dalšími subjekty. Proto je užitečné a prospěšné ji využít i pro jiné projekty - konkrétně na spolupráci s kanadskou organizací CIRA spravující registr domén s koncovkou .ca.

IT kurzy akademie CZ.NIC

V aktuální nabídce vzdělávacího centra správce české národní domény najdou zájemci nejen tradiční kurzy, ale také dvě novinky - Vim pro pokročilé a Bezpečnost mobilních aplikací. Na kurzy se můžete přihlásit v Praze, Brně a Ostravě.

Router Turris MOX se představí na FIT ČVÚT

Prototyp modulárního zařízení Turris MOX bude představen široké veřejnosti poprvé v rámci komunitního setkání Večer s Turrisem - akce se uskuteční ve čtvrtek 19. 4. na FIT ČVUT v pražských Dejvicích.

Router Turris MOX nabídne špičkovou bezpečnost a HW konfiguraci na přání

Turris MOX může sloužit jako router, AP k rozšíření dosahu WiFi sítě, pětiportový switch, NAS či media konvertor. Novinka z dílny CZ.NIC nyní vstupuje do crowdfundingové kampaně na serveru Indiegogo s cílem získat 250000 dolarů.

Internet věcí a bezdrátová komunikace pro všechny

Knižní Edice CZ.NIC vydává publikaci Hradla, volty, jednočipy, která je určena všem zájemcům o elektroniku, číslicovou techniku a vlastní stavbu IoT zařízení. Jde po dlouhé době o původní českou knihu o elektronice a číslicové technice.

Nová služba ISP DNS Stack zvyšuje bezpečnost čekého internetu

Hlavní výhodou zavedení ISP DNS Stacku je plná dostupnost služeb v doméně .CZ v případě útoku proti DNS serverům sdružení CZ.NIC. Zákazníků společností s ISP DNS Stackem se tak případný útok nijak nedotkne a internetové služby v doméně .CZ pro ně zůstanou plně dostupné.

Konference Internet a Technologie 17.2

Konference CZ.NIC je zaměřena na aktuální projekty a témata - projekt Turris, DNS nebo internetová bezpečnost. Akce se koná v pátek 24. 11. 2017 v Národní technické knihovně, Praha 6.

WiFi router Turris Omnia na veletrhu CeBIT

Český router Turris Omnia na sebe výrazně upozornil díky podařené crowdfundingové kampani, úspěšně vstoupil do prodejní sítě a nyní je prezentován na největším světovém IT veletrhu CeBIT v německém Hannoveru.

CyberCrime - elektronická kniha o kybernetická trestné činnosti a internetové bezpečnosti

Nová kniha z Edice CZ.NIC je primárně zaměřena na problematiku kybernetické kriminality a částečně na oblast kyberbezpečnosti. Čtenářům pomůže v orientaci ve světě malwaru, phishingu, darknetu, botnetů a dalších, pro ne zcela technicky zaměřeného uživatele matoucích a odstrašujících pojmů.

Návrh novely zákona o VOZ ohrožuje kybernetický prostor České republiky

Je alarmující, že ačkoliv je deklarováno, že umísťované pasivní i aktivní prostředky kybernetické obrany Vojenského zpravodajství v sítích provozovatelů elektronických komunikací nebudou provádět plošný odposlech, ze své podstaty přes ně bude nekontrolovaně procházet téměř veškerý internetový provoz.

Bezpečný router Turris Omnia je ve volném prodeji

WiFi router Turris Omnia je k dispozici veřejnosti ve dvou variantách na e-shopu Alza.cz nebo prostřednictvím distribuční společnosti Discomp - Turris Omnia 2GB za cenu 8832 Kč a Turris Omnia 1 GB za cenu 7622 Kč.

Nechceme cenzuru internetu

Přes 20000 lidí se zapojilo do ankety na internetové stránce iniciativy Přichází cenzor a vyslovilo tak svůj názor na zavedení cenzury Internetu v této zemi, přičemž více než 97% z nich hlasovalo proti.

Jste pro zavedení cenzury a zdražení internetu?

Po schválení loterijního zákona budou úředníci MF označovat webové stránky za nepovolený hazard a cenzurovat tak internet, což může následně spustit lavinu dalších seznamů zákazů a blokování libovolného obsahu na internetu!

Kurzy Akademie CZ.NIC

Nové kurzy pro období únor - červen 2016 jsou určeny pro IT odborníky, zaměstnance veřejné správy, studenty, učitele i širokou laickou veřejnost se zájmem o počítačové technologie - Praha, Brno, Ostrava.

nic.cz logo